IS45S32400E-6TLA1-TR Memory IC Chip
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : IS45S32400E-6TLA1-TR
Manufacturer : ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Description : IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 86TSOP
Category : Memory
Family : Memory
Contact Now
IS45S32400E-6TLA1-TR Specifications
Part Status Obsolete
Memory Format DRAM
Memory Type Volatile
Memory Size 128Mb (4M x 32)
Speed 166MHz
Interface Parallel
Voltage - Supply 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case 86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)